Dafaq, Disneyu?, czyli psy i komora śmierci w „Alice Comedies”

Jeśli nieco bardziej interesujecie się historią animacji, to na pewno wiecie, że sporo pozycji z klasycznego okresu filmu animowanego jest ze współczesnej perspektywy problematyczna. Sam mam tego świadomość i staram się przesadnie nie rzutować współczesnej optyki na tak wiekowe animacje, ale… Holy Moly! Mam dla Was coś absolutnie pojebanego.

Tajemnicza tajemnica Alice (Alice’s Mysterious Mystery) z 1926 roku to jeden z filmów z serii „Alice Comedies”, produkowanej przez Disneya w latach 1923-1927, o której wspominałem wczoraj.

Tym razem Alicja i kot Julius wcielają się w detektywów i rozwiązują sprawę szajki zwyrodnialców, którzy porywają psy, po czym zabijają je i przerabiają na kiełbaski w fabryce kiełbasek.

To samo w sobie jest już mocne, ale twórcy epizodu poszli o krok dalej i zawarli w nim scenę, w której pies zostaje wyciągnięty z celi i zaprowadzony pod drzwi komory śmierci, pojawia się psi ksiądz, który się za niego modli, pies błaga o życie, lecz, mimo że zapiera się łapami o drzwi, zostaje zaciągnięty do komory, tam zaś zabity i przerobiony na parówki.

DAFAQ?

Wpis pojawił się na fanpejdżu 5 grudnia 2022 roku.

Dodaj komentarz