„Bravo” na przestrzeni dekad

Zebrało mi się niedawno na wspominki związane z czasopismem „Bravo”, a konkretnie – z publikowanym w nim arcyniedzisiejszym formatem fotokomiksowego streszczenia filmu. Arcyniedzisiejszym, bo trudno mi go sobie wyobrazić w czasach, w których tyle osób drży przed jakimkolwiek spoilerem.

Spróbowałem poszukać skany kilku numerów, które czytałem w młodości. Nie wyszło, ale znalazłem coś lepszego. Otóż, jak być może wiecie, choć w Polsce „Bravo” pojawiło się w 1991 roku, na fali transformacji ustrojowej, było to czasopismo na niemieckiej licencji, a w Niemczech wydawano je od 1956 roku.

Na załączonych niżej skanach możecie zobaczyć kilka stron z pierwszego niemieckiego numeru „Bravo”. Ale to jeszcze nic. Bo ktoś zrobił rzecz wspaniałą i wgrał do zasobów Internet Archive paczkę ze skanami pierwszych numerów niemieckiej edycji pisma z lat 1956-1994.

Jeśli więc ciekawi Was, jak na przestrzeni czterech dekad zmieniało się największe niemieckojęzyczne czasopismo dla nastolatków, możecie się przekonać się tutaj.

Wpis pojawił się na fanpejdżu 22 stycznia 2023 roku.

Dodaj komentarz