Krótkometrażówki Morgana Galena Kinga na YouTube’ie

Kojarzycie Kręgosłup nocy (The Spine of Night, 2021, Morgan Galen King, Philip Gelatt)? Ten epicki, brutalny animowany film fantasy wprowadzony w ubiegłym roku do polskich kin przez Velvet Spoon, a wcześniej prezentowany na Octopus Film Festival?

Jeśli tak i Wam się podobał, a nie zdarzyło się Wam zajrzeć na profil Morgana Galena Kinga na YouTube’ie, to polecam to zrobić. Profil nie jest co prawda zbyt rozbudowany, ale Galen udostępnia na nim swoje wcześniejsze krótkometrażowe animacje – Exordium z 2013 roku i dwie odsłony cyklu poświęconego Mongrelowi, kolejno z 2011 i 2012 roku.

Exordium to film, którego obejrzenie zainspirowało Gelatta, by rozwinąć jego koncepcję we współpracy z Kingiem do postaci pełnometrażowej produkcji, czego efektem był Kręgosłup nocy. Do filmu z 2021 roku trafił także Mongrel, jako jedna z postaci drugoplanowych.

Nawet jeśli nie znacie Kręgosłupa nocy lub nie przypadł Wam do gustu, warto rzucić na te krótkie metraże okiem, by przekonać się, jak wielkie postępy uczynił King w tak krótkim czasie, zwłaszcza w zakresie animacji.

Wpis pojawił się na fanpejdżu 11 października 2023 roku.

Dodaj komentarz