Superman wypowiada wojnę samochodom

Przeczytałem dziś wypowiedź niegdysiejszego rajdowca, aktualnie celebryty, który sam lubił przekraczać prędkość na drogach, za co kilka lat temu odebrano mu prawo jazdy, broniącą pirata drogowego, który zabił siebie i trzech pasażerów.

No i gdy to czytałem, przypomniał mi się komiks o Supermanie, o którym opowiadałem w ubiegłą sobotę, opublikowany w 1939 roku w 12. numerze „Action Comics”, w którym to Superman:

1. Dowiedział się, że jego znajomy został śmiertelnie potrącony przez kierowcę samochodu i że w jego mieście dochodzi do największej liczby wypadków samochodowych w kraju.

2. Postanowił coś z tym zrobić.

3. Wdarł się do studia lokalnej rozgłośni radiowej (w trakcie czego rozbił szybę w oknie, wyważył drzwi i brutalnie odepchnął od mikrofonu spikera) i nadał na jej falach komunikat, w którym ostrzegł, że wypowiada wojnę nieostrożnym kierowcom (po czym zbiegł przed policją, niszcząc ścianę w budynku rozgłośni).

4. Udał się do mieszczącego się przy lokalnym areszcie parkingu z zatrzymanymi samochodami osób, które złamały przepisy ruchu drogowego, i wszystkie zniszczył.

5. Odwiedził sprzedawcę używanych samochodów, stwierdził, że sprzedaje złom, który jest jedną z przyczyn wypadków, i zniszczył jego towar.

6. Pochwycił samochód prowadzony przez pijanego kierowcę, i wzniósł się z nim w powietrze, by go nastraszyć.

7. Został potrącony przez kierowcę, który zbiegł z miejsca wypadku, więc dostał się do jego samochodu i, udając ducha ofiary, powiedział mu, że będzie go nawiedzał tak długo, jak ten będzie jeździł nieostrożnie.

8. Wdarł się do fabryki samochodów, które według statystyk najczęściej biorą udział w wypadkach, po czym powiedział właścicielowi, że wynika to z tego, iż używa tanich części, ponieważ większe zyski są dla niego ważniejsze od ludzkiego życia, po czym zniszczył całą fabrykę.

9. Ponownie wpadł do rozgłośni radiowej, gdzie jeszcze raz zniszczył ścianę i poturbował spikera, tylko po to, by przypomnieć im, że sprawę traktuje poważnie.

10. Ujawnił swą obecność policjantowi, który miał przyjąć łapówkę od kierowcy przyłapanego na przekroczeniu prędkości, lecz gdy zobaczył Supermana, uderzył kierowcę i stwierdził, że przekaże wszystko sędziemu, który będzie rozpatrywał jego sprawę.

11. Zniszczył część góry, obok której znajdował się niebezpieczny zakręt, by umożliwić kierowcom bezpieczny przejazd.

12. Porwał burmistrza, który nie robił nic, by ograniczyć wypadki drogowe, a sam lubił pędzić swoim autem z zawrotną prędkością, i zabrał go do kostnicy, by ten zobaczył ofiary wypadków samochodowych.

Taki był kiedyś Superman.

Wpis pojawił się na fanpejdżu 20 lipca 2023 roku.

Dodaj komentarz