[Wideo] Komiks-Out, czyli dyskusja o komiksach w różnych instytucjach

23 listopada 2023 roku miałem przyjemność wciąż udział w dyskusji w ramach wrocławskiej odnogi projektu Komiks-Out. Rozmowa miała dotyczyć komiksu w bibliotekach, księgarniach kameralnych i na uczelniach, ostatecznie jednak skupiliśmy się na bibliotekach, po części ze względu na to, że reprezentowała je większość osób biorących udział w rozmowie. Co nie oznacza, że nie zahaczyliśmy o księgarnie i uczelnie.

Sam podczas dyskusji się nie rozgadywałem, ponieważ przypadła mi rola moderatora, poza tym, co o pewnych rzeczach sądzę i jakie mam wyobrażenia o innych, to wiem, a chciałem dowiedzieć się, co sądzą, wiedzą i robią inne osoby biorące udział w rozmowie.

A towarzystwo było doborowe, ponieważ w rozmowie wzię(li/ły) udział (w kolejności alfabetycznej):
– Aśka Grzelczyk (bibliotekarka w Dolnośląskiej Bibliotece Publicznej im. Tadeusza Mikulskiego we Wrocławiu, odpowiedzialna za dział komiksowy, edukatorka i założycielka Wykolejeni – Dyskusyjny Klub Komiksu),
– Wojciech Malart (bibliotekarz w Bibliotece Uniwersyteckiej we Wrocławiu, odpowiedzialny za dział komiksowy, ilustrator i autor komiksów niezależnych DARO the HERO),
– Ewa Malec (jednoosobowa Księgarnia Hiszpańska i tłumaczka komiksów),
– Michał Wawrzyniak (bibliotekarz we wrocławskiej Mediatece, odpowiedzialny za dział komiksowy),
– Michał Wolski (wykładowca na Uniwersytecie Wrocławskim, badacz kultury popularnej, w tym komiksu, i współtwórca kanału Pora Imperatora.

Jeśli temat rozmowy Was interesuje, to poniżej znajdziecie jej zapis udostępniony na platformie YouTube.

Dodaj komentarz